Beata Kurowska

Beata Kurowska

Psychoterapeutka / Trenerka / Socjoterapeutka/Politolożka

 

Kilka słów o mnie

Pracą terapeutyczną zajmuję się od 25 lat.  Swój warsztat pracy kształtowałam w placówkach i organizacjach zarówno ambulatoryjnych jak i stacjonarnych, prowadząc terapię indywidualną, grupową, warsztaty rozwoju osobistego, szkolenia oraz wykłady dla specjalistów z obszaru wsparcia psychologicznego. Od początku swojej drogi  dbam o rozwój osobisty i zawodowy, realizując kursy i szkolenia, które pozwalają mi dostrzegać osoby korzystające z terapii całościowo. Wiem, że nie ma jednej metody, która może pomóc każdemu – w swojej pracy łączę kilka nurtów tj.; podejście humanistyczne, behawioralno poznawcze, włączam elementy terapii schematu, korzystam z metod mindfulness, medytacji i relaksacji. Bliska jest  mi także praca  z baśnią, symbolem,  metaforą i snem. Dokładam wszelkich starań, by  tworzyć bezpieczne warunki do pracy ze sobą, a  sposób prowadzenia spotkań dopasowuję indywidualnie do wrażliwości i potrzeb klienta. 

Pracuję z Dorosłymi, Młodzieżą, Młodymi Dorosłymi, Parami

Zawodowo

Psychoterapeutka, edukatorka i ekspertka z 25-letnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej, profilaktycznej i interwencyjnej. Autorka programu szkoleniowego i od 20 lat prowadząca zajęcia warsztatowe oraz seminaryjne w ramach „Kursu Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom z Rodzin z Problemem Alkoholowym”. Od lat jako psychoterapeutka związana z Ośrodkiem Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży „Pępek” Fundacji ETOH. Wykładowczyni w Akademii Socjoterapii w ramach studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Biznesu, Mediów i Reklamy w Warszawie. Animatorka projektu „Bądź kroplą – działaj lokalnie dla ludzi i przyrody”, współfinansowanego przez Swiss Contribution.  Prowadząca warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych kobiet, w oparciu o  metodę pracy z baśnią. Regularnie współpracuje z firmami szkoleniowymi, organizacjami pozarządowymi oraz urzędami gmin organizując szkolenia, treningi oraz ogólnopolskie konferencje szkoleniowe z zakresu pomocy psychologicznej,  profilaktyki i socjoterapii. Członkini Towarzystwa TBP. Założycielka i wiceprezeska Fundacji Dobrostan. Autorka i realizatorka licznych projektów związanych z profilaktyką uzależnień oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Wykształcenie: 

2024  –  IV roku szkoły psychoterapii, obejmujący:  

  •   Terapię poznawczo-behawioralną (CBT),  
  •   Założenia Dialogu Motywującego,  
  •   Terapię zorientowaną na schematy,  
  •   Podejścia terapii trzeciej fali.  

2024  – Kurs Terapii Schematu.  

2023 – Staż kliniczny na Oddziale Psychiatrii Całodobowej Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie.  

2023 –  Krótkoterminowy Kurs Terapii Par.  

2017  – “Dialog Motywujący dla profesjonalistów” – praca z klientem zagrożonym uzależnieniem oraz uzależnionym od środków psychoaktywnych.  

2000 – Uzyskanie uprawnień do prowadzenia zajęć Ruchu Rozwijającego bazującego na metodzie Weroniki Sherborne.  

1999 – Kurs Pomocy Psychologicznej Dzieciom i Młodzieży mających doświadczenia traumatyczne, prowadzony przez organizację “Lekarze Bez Granic” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologii Traumatycznej (PTPT).  

 – Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji

– Ukończenie Studium Specjalnego Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w zakresie pomocy psychologicznej.  

– Ukończenie Studium Pracowników Socjalnych

 Realizaja  m.in. projektów i szkoleń takich jak:

  • Szkolenia miękkie dla mieszkańców obszarów zmarginalizowanych  „Uczymy się przez całe życie” organizowane przez firmę mgg Conferences. Fundusze Unijne.
  • Prowadzenie projektów w ramach współpracy z Ministerstwem Edukacji  Narodowej  „Chcemy rozmawiać, bo chcemy czuć  się bezpieczni” oraz „Więź-porozumienie-współpraca” – systemowe działania na rzecz dzieci i młodzieży.
  • Prowadzenie  warsztatów  w ramach  szkoleń  organizowanych przez Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej z zakresu socjoterapii i pracy z dzieckiem z rodziny z problemem alkoholowym. 
  • Prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej „Praca z młodzieżą w świetlicy socjoterapeutycznej”. 
  • Prowadzenie warsztatów dla osób współuzależnionych w ramach projektu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej „Działania na rzecz przeciwdziałania zaburzeniom życia rodzinnego w związku z alkoholem po nazwą: „Wspieranie i realizacja programów skierowanych do osób współuzależnionych”.

 

  • Prowadzenie warsztatów w ramach „Szkolenia dla pracowników domów pomocy społecznej i pracowników placówek pomocowych dla osób bezdomnych w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych”.
  • Prowadzenie wsparcia indywidualnego i  grupowego dla ojców wychodzących z uzależnienia w ramach współpracy z m.st. Warszawy w ramach projektu „Prowadzenie działań psychologiczno – pedagogicznych i specjalistycznego poradnictwa rodzinnego”.
  • Prowadzenie wsparcia indywidualnego i grupowego dla matek wychodzących z uzależnienia w ramach współpracy z m.st. Warszawy w ramach projektu „Prowadzenie działań psychologiczno – pedagogicznych i specjalistycznego poradnictwa rodzinnego”. 
  • Animatorka  w projekcie  współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej Swiss Contribution „Bądź kroplą – działaj lokalnie dla ludzi i przyrody”.
  • Prowadzenie zajęć dla terapeutów uzależnień  w Częstochowskim Młodzieżowym Ośrodku Uzależnień. 
  • Prowadzenie grup dla kobiet doświadczających przemocy – w Fundacji  Feminoteka.
  • Prowadzenie wykładów i warsztatów na Kursie Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom z Rodzin z Problemem Alkoholowym.
  • Prowadzenie zajęć warsztatowych w Akademii Socjoterapii –  autorka programu merytorycznego Akademii ( Studia Podyplomowe).
  • Organizatorka i twórczyni programów merytorycznych ogólnopolskich konferencji szkoleniowych z zakresu socjoterapii i profilaktyki.